• Zabawki dla dzieci – bezpieczny rozwój malucha

Dla naszego dziecka najważniejszym elementem wyposażenia pokoju są zabawki. Im jest ich więcej, tym nasz maluch jest bardziej zadowolony, w przeciwieństwie do nas. Aby zapewnić dziecku wszechstronny rozwój, a jednocześnie nie zagracić jego przestrzeni wieloma zabawkami, poleca się wybór produktów wielofunkcyjnych. Akcesoria tego rodzaju zajmują mało miejsca, a rozwijają nasze dziecko we wszystkich ważnych kierunkach. Korzystając z naszej oferty, zapewniasz swoim pociechom radość zabawy, a sobie możliwość estetycznego wyposażenia dziecięcego pokoju.

  • Parametry

Wspieranie rozwoju dziecka, kreatywna zabawa

Kącik zabaw w dziecięcym pokoju jest niewątpliwie ulubionym miejscem każdej pociechy. Nie może w nim zabraknąć postaci z kreskówek, aut, lalek, domków, pluszaków i innych rozwijających wyobraźnię przedmiotów. Zabawki oprócz spełniania funkcji edukacyjnej muszą być również w pełni bezpieczne. Jeśli dziecko raczkuje lub dopiero uczy się wstawać i chodzić, warto ograniczyć przestrzeń, po której się porusza. Kojec dla dzieci doskonale sprawdzi się jako plac zabaw dla malucha. Wyposażony w bramkę do piłki nożnej i minikosz do koszykówki, dodatkowo uatrakcyjni zabawę starszych dzieci. Dodatkowym atutem kojca jest możliwość utrzymania jego podłogi (maty) w higienicznej czystości. Kojec złożony nie kurzy się, a po rozłożeniu boki kojca uniemożliwiają, np. psu czy kotu, wchodzenie na matę.

Nasze dzieci uwielbiają zabawę w chowanego i cenią sobie posiadanie kawałka przestrzeni tylko dla siebie. W takim miejscu mogą po swojemu poukładać zabawki, kocyki i wszystkie inne przydatne rzeczy. Mowa oczywiście o małych namiotach. Produkty występują w wersji dla dziewczynek i chłopców. Mali odkrywcy mogą w namiocie stworzyć swój ulubiony świat zabawy. Lampa z projektorem czy ledowe lampki na baterie dodatkowo uatrakcyjnią wnętrze namiotu, a nasza pociecha będzie mogła przenieść się wyobraźnią do świata, który sama wykreuje.

Długopisy 3D to natomiast zabawki do kreatywnego tworzenia przestrzennych kształtów dla nieco starszych dzieci. Długopis posiada wkład z filamentu, który pod wpływem ciepła wydostaje się z urządzenia i zastyga. Długopis możemy zabrać ze sobą wszędzie, jest poręczny i rozwija dziecięcą wyobraźnię. Stworzone arcydzieła dzieci mogą rozdać najbliższym w formie prezentu.

Czym się kierować, kupując zabawkę?

Najlepsza dla naszego dziecka zabawka musi być przede wszystkim bezpieczna. Materiały zastosowane do jej produkcji muszą być atestowane i przeznaczone dla dziecięcych rączek. Żaden z elementów zabawki nie może stwarzać zagrożenia dla dziecka. Materiał zewnętrzny, wypełnienie zabawek, napęd, zastosowane farby i inne elementy składające się na zabawkę, muszą zostać dokładnie sprawdzone przed wypuszczeniem produktu na rynek. Zakup zabawek od sprawdzonych producentów daje nam pewność, że symbol posiadanego atestu jest prawdziwy, a naszemu dziecku nie grozi niebezpieczeństwo.

Kolejną ważną funkcją zabawki jest wspieranie wszechstronnego rozwoju pociechy. Odpowiednia zabawka rozwija zdolności werbalne, motorykę małą i dużą, myślenie logiczne i przestrzenne oraz koordynację ruchową i kreatywność. Wspiera dziecko w bezpiecznym poznawaniu świata i zachęca do samodzielności. Zdecydowanie warto dokładnie przeszukać zabawkowy rynek w poszukiwaniu tego typu produktów dla dzieci. Zakup wielu chińskich podróbek zagraci dziecięcą przestrzeń, a malec straci zainteresowanie przedmiotem po chwili jego użytkowania.

Dostosowanie zabawki do wieku, umiejętności i zainteresowań malucha sprawi, że dziecko chętniej i na dłużej zainteresuje się przedmiotem. Wybierając zabawkę dla naszej pociechy, zastanówmy się również, czy poziom trudności, jaki ona oferuje, nie jest zbyt wysoki lub zbyt niski. Tylko wybór pośredni sprawi, że dziecko nie rzuci przedmiotu w kąt po chwili, a z zaciekawieniem poczyni rozwojowy krok do przodu z pomocą zabawki.