• Rękawiczki

Jesienią i zimą, kiedy temperatura spada, poszukujemy ubrań, które zapewnią nam komfort termiczny. Wybieramy odpowiednią kurtkę, buty, czapkę, szalik i rękawiczki. Od tych ostatnich oczekujemy zapewnienia maksymalnej ochrony przed wiatrem, śniegiem i deszczem. Rękawiczki to jeden z głównych elementów zimowego i jesiennego ubioru. To, z jakich rękawiczek korzystać będziemy w danym sezonie, zależy od naszej aktywności na zewnątrz. Poszukując rękawiczek, które ochronią nasze dłonie jedynie w drodze do pracy, dokonamy innego wyboru niż decydując się na rękawiczki do jazdy zimą na rowerze. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

  • Parametry

Wybieramy zimowe rękawiczki

Zimowe rękawiczki muszą być nie tylko ciepłe, ale również ładne. Najlepiej jeśli pasują do reszty outfitu. Zaleca się dobór rękawiczek pod kolor czapki i szalika. Dokonując wyboru, kierujemy się nie tylko kolorem rękawiczek, ale również materiałem, z jakiego zostały one wykonane. Rękawiczki materiałowe są bardzo wygodne, zapewniają dłoniom ciepło, jednak nie chronią przed wilgocią. Nie są wodoodporne, co podczas jesiennych deszczy lub zimowych śniegów stanowi problem. Rękawiczki skórzane są bardziej sztywne niż materiałowe, ale zapewniają zarówno komfort termiczny, jak i ochronę przed deszczem i śniegiem. Są bardzo eleganckie i pasują do każdego stroju. Skórzane rękawice to model ponadczasowy, doskonale sprawdzi się do każdej aktywności, którą wykonujesz na świeżym powietrzu.

Kupując rękawiczki, stajemy również przed wyborem, ile palcy mają posiadać. W sprzedaży znajdziemy pięciopalczaste rękawiczki lub takie, które wyróżniają jedynie kciuk, natomiast reszta palcy jest zasłonięta jednym kawałkiem materiału. To, jakiego wyboru dokonamy, zależy od tego, do czego rękawiczki mają nam służyć. Jeśli uprawiasz sport, od rękawiczek oczekujesz zapewnienia komfortu termicznego i ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Rękawice sportowe, zimowe powinny być pięciopalczaste z dodatkowym ociepleniem, które ochronią dłonie przed wychłodzeniem podczas treningów w niskich temperaturach. Rękawice pięciopalczaste zapewniają więcej możliwości manualnych, na czym szczególnie zależy nam podczas aktywności sportowej.

Dodatkowe funkcje rękawiczek

Często od rękawiczek oczekujemy spełnienia dodatkowych funkcji. Na przykład, jeśli na zewnątrz korzystamy ze smartfona, zdjęcie rękawic na dużym mrozie narazi dłonie na wychłodzenie. Rękawice dotykowe zdecydowanie przydadzą się wszystkim, którzy spędzają wiele godzin na świeżym powietrzu i używają smartfonów, na przykład do nagrywania swoich osiągnięć sportowych. Rękawiczki umożliwiające obsługę dotykowych ekranów mogą być sportowe lub eleganckie. Dlatego wybierając rękawice na odpowiednią okazję, możesz zapewnić sobie nie tylko komfort termiczny, ale i funkcjonalność.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę ciepłych, zimowych rękawic w rozmiarze XL/XXL. Produkty z pewnością zapewnią Twoim dłoniom komfort termiczny i ochronę przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Ciepłe, męskie rękawice, które doskonale chronią przed zimnem, wykonane zostały z dzianiny. Rękawiczki sprawdzą się doskonale zarówno podczas aktywności sportowej, jak i w połączeniu z eleganckimi stylizacjami. Zamszowe rękawiczki, które znajdziesz w naszym sklepie, umożliwiają korzystanie z ekranów dotykowych. Idealnie sprawdzają się zarówno jesienią, jak i zimą. Są cieńsze, nieocieplane i bardzo wygodne. Wykonane zostały z poliestru z domieszką elastanu. Nasza trzecia propozycja to rękawiczki w jodełkę, wykonane w 100% z akrylu. Są miękkie w dotyku i doskonale chronią przed zimnem. Wybierz produkt idealny dla swoich dłoni i doskonale dopełniający każdą stylizację.