• Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja zarówno damskich, jak i męskich włosów to podstawa. Poza zwyczajnym myciem warto również zadbać o ich dobrą kondycję. Osłabione, suche, łamliwe i matowe włosy należy regularnie wspomagać odpowiednio dobranymi kosmetykami z substancjami aktywnymi. Warto dobrać odpowiedni szampon do swoich potrzeb. Może to być produkt nawilżający, odżywczy, uspokajający lub zwiększający objętość. Włosy na co dzień narażone są np. na zimne lub gorące powietrze, kosmetyki do stylizacji, zanieczyszczenia, a nawet mikro uszkodzenia, dlatego powinny być wspomagane przy pomocy specjalnych kosmetyków dla mężczyzn. Pielęgnacja włosów jest po prostu niezbędna, jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie.

  • Parametry

Odpowiedni szampon dla mężczyzn

Wybierając produkt do mycia włosów i skóry głowy, musisz dobrze poznać ich potrzeby. Gdy znasz już swój typ włosów i skórę głowy, możesz skupić się na analizie składników szamponu. Skóra mężczyzn jest zwykle grubsza i ma więcej gruczołów łojowych. Dlatego szampony dla mężczyzn często opierają swoje działanie na zmniejszeniu wydzielania sebum. Jeśli Twoja skóra głowy i włosy szybko się przetłuszczają, wybierz delikatny, ale skuteczny środek oczyszczający. Zastanów się też, czy aktualnie używany produkt nie jest zbyt mocny i czy nie usuwa warstwy ochronnej. Jeśli tak, należy go szybko zmienić, ponieważ to znacznie pogarsza problem z przetłuszczaniem. Zastanów się też, jak często myjesz włosy – czy musisz je myć codziennie? Jeśli regularnie ćwiczysz, być może będziesz musiał codziennie się myć, ale jeśli większość dnia spędzasz przy biurku, warto zastanowić się nad stosowaniem szamponu np. co drugi dzień. Nie próbuj jednak myć ich zbyt rzadko, ponieważ nadmierne gromadzenie się sebum może zatykać mieszki włosowe, osłabiać je lub powodować łupież. Jak pielęgnować męskie włosy szamponem? Wybierz produkt, który odświeża, dobrze czyści, ale nie podrażnia.

Jakie kosmetyki znajdziesz w Victorio?

W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się pielęgnacji włosów męskich. Zarówno firmy kosmetyczne, jak i sami mężczyźni coraz częściej analizują składy i starają się sprostać wyzwaniom stawianym przez męskie, niesforne włosy. Dlatego w naszej ofercie proponujemy wyłącznie najwyższej jakości produkty do pielęgnacji włosów. Są to kosmetyki o naturalnych składnikach, które dbają nie tylko o włosy, ale i skórę głowy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami i zakupu kosmetyków odpowiadających na Twoje potrzeby.