• Pielęgnacja twarzy

Chociaż skóra mężczyzny jest dość podobna do skóry kobiety, Twój naskórek jest znacznie grubszy i mocniejszy niż u płci przeciwnej. Dzieje się tak, ponieważ mężczyźni mają znacznie więcej zrogowaciałych komórek w warstwie rogowej naskórka, dzięki czemu skóra jest odporniejsza na uszkodzenia. Skóra właściwa także jest grubsza u mężczyzn. Ma ona mniej elastyczne włókna niż skóra kobiety, ale ma znacznie gęstszą tkankę — te czynniki spowalniają starzenie się męskiej skóry. Jednak męska skóra obok zalet ma także wady — mężczyźni są bardziej podatni na drobne zmarszczki mimiczne, są one przy tym dość głębokie w porównaniu do tych, które powstają u pań. Rzeczą, która również wpływa na stan cery, jest testosteron. To właśnie on odpowiada za cechy męskiej skóry i stymuluje wzrost włosów na twarzy. Skóra mężczyzn jest bardziej podatna na trądzik. To właśnie te czynniki powinny przekonać panów do zadbania o skórę swojej twarzy i dobranie odpowiednich kosmetyków, które poprawią jej kondycję.

  • Parametry

Pielęgnacja męskiej twarzy — jak powinna wyglądać?

Większość mężczyzn, którzy dopiero wkraczają w świat pielęgnacji, zastanawia się, jak prawidłowo dbać o swoją twarz. Codzienna kuracja powinna opierać się na głębokim oczyszczeniu skóry. Wielu panów wybiera mydło, nie wiedząc, że niszczy ono warstwę ochronną skóry, a przy tym wysusza ją, a często także podrażnia. Lepsze dla skóry są łagodne środki myjące, które nie naruszają warstwy ochronnej naskórka, a przy tym doskonale oczyszczają skórę. Produkty do pielęgnacji twarzy mężczyzn powinny być dobierane zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami. Dla normalnej, bezproblemowej lub suchej skóry użyj produktów dedykowanych temu rodzajowi. Przy trądziku należy dobierać kosmetyki z większą ostrożnością.

Kolejną bardzo ważną częścią męskiej pielęgnacji jest użycie dobrej jakości kremu. Należy go również dobrać do rodzaju skóry. Do cery suchej warto stosować kosmetyki, które głęboko ją nawilżą i zapobiegną ubytkowi wody. U większości mężczyzn działają lekkie formuły kosmetyczne, które szybko się wchłaniają, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze. Doskonale dobrany produkt to taki, który odżywia, nawilża i wzmacnia skórę oraz chroni ją przed uszkodzeniami i podrażnieniami, a przy tym ma przyjemną konsystencję. Mężczyźni ze skórą wrażliwą lub alergiczną powinni wybierać produkty pielęgnacyjne przeznaczone do takiej skóry, ponieważ jest ona bardzo wymagająca.

Kosmetyki nawilżające usta — must have w męskiej kosmetyczce

Mężczyźni najczęściej nie przywiązują wagi do nawilżania ust, wystrzegają się używania zarówno balsamów, jak i pomadek. Problem jest mniejszy, jeśli zamiast tego wybierzesz zwykłą wazelinę, która również pozytywnie wpływa na stan ust, większy, jeśli nie używasz żadnego środka chroniącego usta. Niektórzy panowie, zamiast pomadki, nakładają na usta zwykłe kremy, jednak to nie jest dobre rozwiązanie. Krem ​​nie zastąpi pomadki, która jest nie tylko skuteczna, ale można ją zabrać wszędzie.

W naszej ofercie znajdziesz skuteczne kosmetyki dla mężczyzn o specjalnie opracowanych składach. Sprawdź już teraz!