• Perfumy

Ulubiony zapach perfum wyraża charakter, upodobania i niejednokrotnie jest dopełnieniem ubioru. W naszej kolekcji dostępne są zapachy, których używamy na co dzień, do pracy, a także takie, których używamy jedynie na specjalne okazje. Ulubione nuty zapachowe w perfumach sprawiają, że czujemy się komfortowo przez cały dzień. Wielokrotnie zdarza się, że ulubiony zapach przestał nam się podobać i nie czujemy go w ciągu dnia. Próbujemy znaleźć zapach perfum, który godnie go zastąpi, ale nie jest to proste zadanie. Jak dobrać perfumy dla siebie?

  • Parametry

Dobierz perfumy do swojego charakteru

Mówi się, że zapach perfum określa nasz charakter. Jak wybrać odpowiednie perfumy, kiedy na drogeryjnych półkach mamy ich tak wiele? Zaleca się powąchanie ziaren kawy pomiędzy sprawdzaniem kolejnych zapachów, aby zneutralizować poprzedni. Źle dobrane perfumy, na przykład zbyt intensywne, mogą prowadzić do mdłości czy bólu głowy. Podpowiemy Ci, jak dobrać perfumy, aby noszenie ich było czystą przyjemnością.

Sprawdź zapachy perfum, które masz w domu. Postaraj się znaleźć ich wspólną nutę zapachową. Mogą to być kwiaty, cytrusy lub inne decydujące zapachy. Jeśli stanowi to dla Ciebie problem, w internecie możesz znaleźć informacje o nutach zapachowych stosowanych w konkretnych perfumach. Zazwyczaj podaje je producent. Kiedy już wiesz, jaka nuta zapachowa znajduje się w Twoich ulubionych perfumach, postaraj się poszukać zapachu, który został stworzony z ich użyciem.

Perfumy składają się z trzech nut zapachowych. W nutach głowy najczęściej pojawiają się owocowe lub cytrusowe zapachy. Utrzymują się one przez około 30 minut i wtedy wychodzą na pierwszy plan nuty serca. W sercu, które czuć najdłużej, mogą pojawić się wszystkie pozostałe nuty zapachowe. Bazą perfum są składniki, które stanowią tło dla całości zapachu. Może to być drzewo sandałowe lub piżmo. Baza perfum ma również za zadanie utrwalenie zapachu. Jeśli zatem wybierasz się do drogerii, aby znaleźć swój ulubiony zapach, nie decyduj po pierwszym jego powąchaniu. Może okazać się, że po 30 minutach zapach będzie dla Ciebie nie do zniesienia.

Testowanie zapachu

Ponieważ nie jesteśmy w stanie dobrać zapachu jedynie po opisie składników, z jakich został on stworzony, mamy możliwość przetestować go w drogerii poprzez zaaplikowanie perfum testowych na specjalny kartonik lub na naszą skórę. Przetestowanie perfum bezpośrednio na skórze jest najlepszym pomysłem, ponieważ odpowiednio dobrane perfumy muszą współgrać z naszym pH. Korzystając z możliwości poznania wielu zapachów, na przykład na kartoniku, czyli blotterze, lub na ręce, nie decyduj od razu. Jeśli masz możliwość wypróbowania zapachów, możesz wrócić do drogerii po 30 minutach i wybrać ten, który na Twojej dłoni czy kartoniku pachnie najładniej.

Jak kupić perfumy przez internet?

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferty perfum w drogeriach internetowych. Jak wówczas wybrać perfumy, aby ich zapach był dla nas odpowiedni? Spróbuj, jak już wcześniej wspomniano, wybrać zapach o tych samych nutach zapachowych, które posiadają Twoje ulubione perfumy. Możesz również zamówić próbki perfum przez internet. Trzecią opcją jest wybranie się do drogerii, zapoznanie z zapachem i zamówienie go przez internet.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz propozycję perfum męskich o wyrazistej kompozycji. Nuty zapachowe łączą w sobie świeże owoce, kwiaty oraz woń drzewa ambrowego i paczuli. Zapach może być stosowany zarówno na co dzień, jak i od święta. Perfumy dodają energii, a nuta zapachowa pikantnych przypraw, przełamana słodkimi aromatami kwiatów, przyciąga uwagę płci pięknej. Perfumy pięknie prezentują się na łazienkowej półce, ponieważ zamknięte zostały w gustownej butelce. Doskonale nadają się również na prezent.

FAQ

Perfumy dobieramy odpowiednio do swoich preferencji, charakteru, ale też stosownie do okazji. Zapachy bardziej intensywne polecane są na wieczorne wyjścia, a zapachy delikatne i uniwersalne świetnie nadają się na co dzień i do pracy.

Klasyka jest zawsze modna, czyli wpisujące się w nią nuty korzenne, cytrusowe, ziemiste, drzewne, skórzane. Perfumy o takich nutach sa ponadczasowe i uniwersalne.