• Paski męskie - skórzane i materiałowe

Głównym przeznaczeniem pasków męskich jest trzymanie spodni na swoim miejscu, aby nie zsuwały się one i nie spadały. Ich dodatkową zaletą są walory wizualne, dzięki którym paski coraz chętniej zakładane są nie tylko przez wzgląd na ich funkcjonalność, ale także w celu uzupełnienia stylizacji. Najczęściej wybieranym rodzajem pasków są te wykonane ze skóry, ponieważ są one dość uniwersalne, eleganckie, a przy tym bardzo trwałe. Jednak nie tylko materiał wykonania powinien przykuć uwagę kupującego. Warto wziąć pod uwagę również kolor, skórzane paski występują bowiem w różnych wersjach kolorystycznych. Paski różnią się także długością, kolorem oraz wyglądem sprzączki. Dokonując zakupu tego rodzaju akcesoriów, warto patrzeć na nie całościowo, aby każdy element wpisywał się w gusta jego właściciela. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz pasek dla siebie!

  • Parametry

Jak wybrać idealny męski pasek skórzany?

Wybierając pasek, mężczyźni najczęściej decydują się na zakup wyrobów skórzanych, jednak większość z nich nie do końca wie, czym kierować się podczas zakupu, aby służył im przez lata i nie leżał w szafie nieużywany. Przede wszystkim warto zacząć od koloru. Najpopularniejszymi są czarny oraz brąz, jednak galanteria skórzana występuje także w innych kolorach. Jeżeli jednak akcesorium ma być uniwersalne, to jeden z wymienionych odcieni sprawdzi się idealnie. Oczywiście można pokusić się o rozbudowanie swojej kolekcji o kilka odcieni, wtedy garderoba jest przygotowana na każdą, nawet najbardziej wymagającą stylizację. Warto pamiętać także o tym, że w sklepach można znaleźć modele zarówno z klamrą, jak i bez niej. W tym przypadku również można pokusić się o zakup obu wersji, aby móc swobodnie planować swój wizerunek.

Męski pasek ze skóry – idealny do eleganckich stylizacji

Noszenie pasków zazwyczaj kojarzy się z codziennymi stylizacjami, zarówno tymi eleganckimi, jak i w luźnym, miejskim stylu. Wiele osób nie wie, jak dobrać pasek do nieco bardziej wymagających stylizacji, np. do spodni od garnituru. Jak wybrać skórzany pasek, który będzie pasował do garnituru i nie popsuje wizerunku? Przede wszystkim należy pamiętać, że pasek do takiej stylizacji powinien cechować się najwyższą jakością. Pasek do garnituru powinien być utrzymany w stonowanej kolorystyce. Najczęściej wybieranym kolorem jest czerń, co jest jednocześnie najbezpieczniejszym i najatrakcyjniejszym wizualnie rozwiązaniem. Podczas zakupu należy pamiętać o tym, aby do garnituru nie wybierać pasków ze wzorami, ani tych, które mają duże klamry, ponieważ nie wygląda to dobrze i zaburza całość. Najlepszym rozwiązaniem jest czarny, prosty pasek z tradycyjną, prostokątną klamrą, który nie rzuca się w oczy, ale mimo to wygląda bardzo dobrze i spełnia swoją podstawową funkcję.

FAQ

Dobierając pasek w tym samym kolorze co buty osiągniemy bardzo dopracowaną stylizację. Możemy również dobrać pasek w kolorze spodni lub marynarki, osiągniemy wtedy ciekawy efekt.

Dobierając rozmiar paska należy dodać do obwodu ciała w pasie, około 12 cm i wybrać pasek o takiej długości.

Pasek zakłądamy tak, aby jego końcówka była po lewej stronie. Zakończenie paska nie powinno również za duzo wystawać, dlatego należy odpowiednio dobrać rozmiar paska do swojego obwodu w pasie.