• Modne krawaty męskie

Krawat to podstawowy element eleganckich stylizacji. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór tych akcesoriów męskich na specjalne okazje. Od krawatów jednokolorowych, które zwykle są formalne, aż po modele wzorzyste, na nieco mniej oficjalne okazje. W ofercie Victorio każdy krawat wykonany jest z najlepszych materiałów. Dzięki staranności oraz materiałom wysokiej jakości krawaty jedwabne oferowane przez nas nie gniotą się, zachowują swój pierwotny kształt i są łatwe do zawiązania, a przy tym są trwałe. Dzięki szerokiej gamie krawatów możesz łatwo dobrać dodatki pasujące do każdego rodzaju garnituru. Dla klientów, którzy poszukują krawata na specjalne okazje, takie jak śluby, przyjęcia czy uroczystości, idealnym rozwiązaniem jest krawat o standardowej szerokości. Pasują one do każdego kołnierzyka, a rodzaj wiązania może być dopasowany do preferencji kupującego. Już teraz sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!

  • Parametry

Jak odpowiednio dobrać krawat męski do okazji?

Odpowiedni krawat sprawi, że podczas spotkania biznesowego będziesz wyglądał profesjonalnie. W firmie, w której obowiązuje elegancki dress code, nie ma zbyt wiele swobody. Krawaty w męskiej odzieży przeznaczonej do pracy powinny być powściągliwe i mieć delikatny wzór. W naszym sklepie znajdziesz dużo modeli, które będą pasowały do zajmowanego przez Ciebie stanowiska. Stylizacje na wieczorne spotkania z przyjaciółmi, czy randkę dają większą swobodę w kwestii doboru krawata. Miłośnicy kolorowych, wzorzystych dodatków mogą uwolnić swoją kreatywność oraz artystyczne dusze i zestawiać stylowe, casualowe ubrania z niestandardowymi krawatami. W tym przypadku sprawdzają się właśnie kolorowe krawaty męskie. Postaw na krawaty w modne, kwiatowe wzory!

Jak wybrać krawat, który będzie pasował do garnituru na wesele?

Utarło się, że męski krawat jest akcesorium, którego kolor powinien pasować do sukienki partnerki, jednak to nie wszystko. Męski krawat pasuje do eleganckich garniturów, jednak pozostaje pytanie, jak wybrać ten właściwy? Warto zacząć od szerokości, ponieważ odpowiednio zachowane proporcje ujednolicają stylizację. Krawaty męskie wykonane są z różnych materiałów. Na wieczór wybierz lekko błyszczące wzory, które dobrze prezentują się w sztucznym świetle, za dnia celuj w matowe krawaty męskie. Oba rodzaje można znaleźć w naszym sklepie. Jeśli chcesz uzupełnić swój strój poszetką, to musisz pamiętać, że nie może ona być wykonana z tego samego materiału, co krawat, ale mimo to powinny pasować do siebie kolorystycznie.

Modne krawaty męskie – dobierz krawat do casualowej stylizacji

Wielu panów decyduje się na założenie krawata nie tylko na specjalne okazje. Są panowie, którzy zakładają ten elegancki dodatek, również do codziennej stylizacji. Dobieranie krawata do casualowego outfitu może być trudne, ale z pewnością jest to ważny element garderoby, który może dodać szyku i elegancji do każdego stroju. Przede wszystkim, krawat powinien pasować do koloru górnej części stroju, np. marynarki lub swetra. Dobrym pomysłem jest wybranie krawata w neutralnym kolorze, takim jak czerń, granat lub brąz, który łatwo dopasować do większości ubrań. Krawat powinien być również wykonany z odpowiedniej tkaniny, aby pasował do okazji. Na przykład, na codzienne wyjścia, wystarczy krawat wykonany z bawełny, a na bardziej formalne okazje warto wybrać krawat z jedwabiu lub innego materiału o wyższej jakości. Istnieją różne fasony krawatów - standardowy, wąski i szeroki. Szeroki krawat może być dobrym wyborem na co dzień, ponieważ jest wygodniejszy niż wąski krawat. Dodatek ten powinien być odpowiednio dobrany do sylwetki i wzrostu. Osoby o niższym wzroście powinny wybierać krótsze krawaty, a osoby o wyższym wzroście dłuższe. Wzór widoczny na krawacie, musi komponować się z resztą stroju kolorystycznie. Unikaj mieszania kilku wzorów w stylizacji. Zaburzy to proporcje sylwetki i nada jej komicznego wyglądu.

Jak zawiązać krawat?

Aby dokładnie zawiązać krawat, załóż koszulę i postępuj według poniższych wskazówek.

1. Rozpocznij od rozłożenia krawata na płaskiej powierzchni. Upewnij się, że jedna końcówka jest dłuższa od drugiej i że jest on ułożony równo.

2. Zapnij koszulę i opleć krawat wokół szyi, tak aby dłuższa końcówka była z lewej strony i wisiała ok 10 cm poniżej pasa.

3. Przeciągnij dłuższą końcówkę krawata przez górną część pasa, tak aby znalazła się po prawej stronie.

4. Przeciągnij dłuższą końcówkę przez górną część pasa i włóż ją pomiędzy prawą stronę a tors.

5. Teraz przeciągnij krótszą końcówkę krawata przez górną część pasa, tak aby znalazła się po lewej stronie. Powstanie charakterystyczna pętla w postaci ucha.

6. Przeciągnij krótszą końcówkę krawata przez lewe ucho i pociągnij ją w dół, tak aby była na wysokości pasa.

7. Przeciągnij dłuższą końcówkę krawata przez środek ucha, które utworzyłeś w poprzednim kroku.

8. Upewnij się, że obie końcówki są równo ułożone i zaciśnij krawat, tak aby był odpowiednio napięty.

9. Skontroluj, czy wszystko jest na swoim miejscu i czy krawat jest ułożony równo. Możesz go lekko poprawić, jeśli jest to konieczne.

FAQ

Dobierając krawat należy pamiętać o szerokości, ponieważ odpowiednio zachowane proporcje ujednolicają stylizację. Nalezy również zwrócić uwagę na materiał, ten błyszczący pasuje na wieczór, matowy zaś bardziej na co dzień.

Oczywiście, coraz częściej spotykane są stylizacje z użycem krawata bez marynarki. W swojej ofercie posiadamy krawaty na różne okazje.

Swój najlepszy czas przeżywają krawaty wzorzyste,szczególnie wzory kwiatowe.