• Higiena jamy ustnej

Zadbany mężczyzna to nie znaczy tylko dobrze ubrany, ale również umyty, schludnie uczesany, pachnący i dbający o higienę jamy ustnej. Niedostateczna pielęgnacja powoduje wiele przykrych objawów, a nawet chorób zębów czy dziąseł. Higiena jamy ustnej to podstawa do zachowania nienagannej kondycji zębów i całego organizmu. W naszym sklepie internetowym podchodzimy kompleksowo do realizowania potrzeb mężczyzn. Znajdziesz tu nie tylko eleganckie ubrania i dodatki, ale również kosmetyki i wyroby higieniczne, takie jak pasty do zębów czy płyny do płukania jamy ustnej. Zadbaj o swój wygląd, zaczynając od podstaw!

  • Parametry

Higiena jamy ustnej – jak prawidłowo dbać o jamę ustną?

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna dla zachowania zdrowych dziąseł i mocnych, białych zębów. Nadmierne namnażanie bakterii powoduje stany chorobowe, próchnicę czy nadwrażliwość i krwawienie dziąseł. Niedokładne pozbycie się resztek pokarmowych po kilkunastu godzinach mineralizuje się, tworząc kamień nazębny. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku kamienia tworzonego się pod dziąsłami. Powoduje to cofanie się dziąseł i odsłanianie zębów. Są one wówczas bardziej narażone na stany zapalne i wypadanie. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej przyczynia się również do powstawania próchnicy, czyli próchnienia i ubytków masy zębowej. W zaawansowanym stadium może być konieczne usunięcie zęba.

Ryzyko wystąpienia chorób jamy ustnej i zębów można znacznie ograniczyć dzięki odpowiedniej higienie. Niezbędne jest mycie zębów przynajmniej 2 razy dziennie, a najlepiej robić to po każdym posiłku. Warto używać pasty do zębów o naturalnym składzie. Konieczne jest również czyszczenie przestrzeni międzyzębowej za pomocą nici dentystycznych lub specjalnych szczoteczek. W walce o zdrowe zęby bardzo przydaje się również płyn do płukania jamy ustnej, który wykazuje wiele cennych właściwości. Nie można zapomnieć o regularnych wizytach u stomatologa.

Jaką pastę do zębów i płyn do płukania jamy ustnej wybrać?

W celu utrzymania zdrowej jamy ustnej najważniejsza jest jej prawidłowa i systematyczna higiena. Warto jednak postawić na sprawdzone preparaty o dobrym, najlepiej naturalnym składzie. W sklepie internetowym Victorio oferujemy kosmetyki higieniczne z naturalnych składników. Proponujemy pastę do zębów z czarnuszką, która w łagodny sposób czyści i pielęgnuje dziąsła oraz zęby. Zawarte w niej mieszanki ziół zapobiegają próchnicy i tworzeniu się kamienia nazębnego. Dodatkowo czarnuszka działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

W ofercie nie mogło zabraknąć również ziołowego płynu do płukania jamy ustnej, który zawiera odświeżające ekstrakty z rozmarynu, goździków, szałwii i mięty, a także łagodzącą alantoinę. Płyn do płukania jamy ustnej usuwa resztki pokarmowe, zapobiega powstawaniu osadów, odświeża oddech, wzmacnia szkliwo i przeciwdziała powstawaniu ubytków. Sprawdź również pozostałe propozycje i wybierz najlepsze dla siebie produkty do higieny jamy ustnej.